pondělí 22. července 2013

Svatební dar a první vaření v něm - na páře

Poslední měsíc nebyl čas vařit ani přispívat, protože Krčmička se vdala:-). Ano, už jsem oficiálně paní a s tím spojené přípravy mi dost vykryly všechen volný čas, takže jsem moc nevařila, a když, nebyla energie pořizovat z toho nějaký fotoreport.

Sešla se nám spousta krásných darů, a i přesto, že jsme si nepřáli žádnou výbavu do domácnosti, nebyli by to správní prarodiče, kdyby šli proti našemu přání a dali nám to, o čem si myslí, že je nejlepší dar. Ale pozor, aby to nevyznělo jako kritika, z daru od mých prarodičů jsme vážně nadšení! Dostali jsme sadu titanového nádobí, které nahradilo mnohaleté hrnce z chaty, ve kterých jsme dosud vařili. Jeho součástí jsou i skleněné mísy, které se dají navršit na sebe a celý tento komplet je určen na vaření v páře - a to několika jídel najednou.

Takže jsem se rozhodla, že hned jak to půjde, vyzkouším ten zázrak. Rozhodla jsem se pro rybu se zeleninou a bramborem. Brambory jsem tedy měla uvařené už předem, takže ty jsem ve finále jen ohřála.

Připravila jsem si rybu, kterou jsem nechala rozmrazit, osušila jsem jí, pokapala citronem, okořenila - rozhodla jsem se pro kari, petržel a česnek - a dala jsem jí do "prvního patra". Do druhého patra jsem potom nakrájela mrkev, kterou jsem jen lehce osolila a posypala bylinkami. Dospod, do hrnce jsem nalila vodu a bílé víno v poměru asi 50:50 a do této směsi jsem nasypala nasekaný česnek, bylinky a pepř. Zakryla jsem to pokličkou a dala jsem to vařit.

Pára se uvolňuje ze spodního hrnce a prochází skrz maso až nahoru k zelenině, všechny vrstvy se tedy vaří, ale v páře, což je jeden z nejzdravějších způsobů. Navíc se tam mísí aroma ze všech tří vrstev a jídlo neztrácí ani vitamíny ani na chuti.

Vařila jsem celý pokrm asi 20 minut, potom jsem k mrkvi přihodila brambory, které se tam jen pár minut ohřály a mohla jsem servírovat.

Musím říct, že je to opravdu hodně chutné. Byli jsme nadšeni a vaření v páře budeme asi praktikovat doma dost často.

Žádné komentáře:

Okomentovat