středa 16. července 2014

Jak jsme si užívaly (a pochutnávaly) na Korfu

Na přelomu května a června jsme vyrazily na dámskou jízdu na řecký ostrov Korfu. Čtyři holky, pěkně na začátku sezóny prvním letadlem. Byly jsme tam celkem 5 dní, během kterých jsme stihly nachytat bronz, zaplavat si ve studeném moři, vyrazit na jeden pěší výlet, zaběhat si společně, půjčeným autem projet část ostrova, vypít 4 lahve ginu a ochutnat spousty řeckých specialit.


A na tu poslední část, tedy jídlo, se v dnešním blogu chci zaměřit. Holky byly na stejném místě už loni a tak šly na jistotu - dávaly si jídla, co jim nejvíc chutnala. Já jsem se nechala inspirovat a k tomu jsem ochutnávala jejich speciality, které mi byly doporučeny. Jelikož jsme chodily každý den na oběd i večeři, měla jsem dost možností se seznámit s řeckou kuchyní a musím říct, že mě opravdu nadchla.

Nechci tu vypisovat všechny řecké speciality (takový znalec rozhodně nejsem), zaměřím se jen na to, co jsme ochutnaly a vyzkoušely.

Nejčastěji jsme chodily do taverny Skondros, která se nacházela přímo na naší pláži, takže jsme jí většinou navštívily několikrát za den:). Řecký salát - klasika, ve Skondrosu nejlepší (největší kus fety).

Jiná variace salátu - tuňákový. Čerstvá zelenina živená řeckým sluncem, na té jsme si opravdu pochutnávaly.

Tzatziky - řecký klasický překrm, občas je podávají i mezi dipy.

Náš nejoblíbenější předkm - chleba s olivovým olejem. Zdá se to možná divné, ale jejich vláčný bílý chleba namočený do skvělého olivového oleje je největší lahoda:). Lahvičku s oliváčem mají vždy spolu s octem položenou na stole, většinou jsme jim my 4 olej spotřebovaly :D.

Dipy - vpravo tzatziky a vlevo ochucená majonéza, musím uznat, že opravdu dobrá věc.

Krevety saganaki - pro mě asi jedna z největších dobrot. Krevety v omáčce z dušené zeleniny s fetou.

Zapečená feta - nejoblíbenější jídlo holek, ani nedokážu spočítat, kolikrát si jí naše skupinka za dobu pobytu objednala.

My čtyři v parádní restauraci, která se stala neplánovaným cílem našeho pěšího výletu (v dáli za námi je vidět Albánie).

Grilovaná chobotnice v Pumphouse, další restauraci, kterou jsme navštívily. 

Smažené kalamáry v Pumphouse.

Sofrito - řecká specialita, hovězí maso v omáčce. K tomu hranolky a rýže - ta byla ochucená anýzem, mně nechutnala, ale alespoň jsem vyzkoušela jejich úpravu.

Taverna Maistro, kterou jsme měly přímo pod okny a jejich úžasné slávky.

 Asi nejlepší restaurace byla Lemon Garden. Romantické sezení na velké zahradě mezi citronovníky a opravdu nejlepší kuchyně.

 Musaka - řecká specialita, pro mě asi nejlepší jídlo tohoto pobytu:).

 Jehněčí maso, nevím přesný název, bylo to ale dobré.

Kuřecí souvlaki se zeleninou.

 Gyros s čedarem.

Abych neopomenula ani naše úžasné snídaně na balkóně - řecký jogurt s oříšky/rozinkami a řeckým medem.

 Nesmím zapomenout ani na pití. Řecké pivo je kupodivu chutné, lehčí, ale nemusejí se stydět nazývat to pivem:). My jsme se jím svlažovaly za horkých dní u moře.

 Ve Skondrosu jsme vždy ke každému placení dostaly pozornost podniku - ouzo.

V Pumphouse jsme nedostaly ouzo ale kumquatový likér... to bylo trochu za trest :D, kumquaty nám tedy opravdu nezachutnaly (tedy skoro všem z nás).

Korfu je krásný zelený kopcovitý ostrov, kde není těžké nakouknout trošku pod pokličku místním Řekům. Dá se říct, že všechno odpovídá jejich povaze - rozhodně se nepředřou a tím pádem se spokojí se skromnějším obydlím. Kdo by se ale kam honil, když je tam tak pěkně, že? Dovču jsem si opravdu užila a s radostí se na Korfu někdy vrátím. Výborné jídlo, to už byl jen takový bonus:).

Žádné komentáře:

Okomentovat