středa 18. února 2015

Zapečený plněný lilek

Jsem ostuda, já vím. Tak dlouho jsem sem nenapsala žádný příspěvek, že jsem se už několikrát zastyděla. Ale hodlám to napravit a zase sem občas něčím přispět. A tak ten malý comeback udělám na řecký způsob - receptem na skvělý zapečený plněný lilek.


Zimní období už mě moc nebaví, těším se na čerstvou zeleninu a ovoce, všechny ty venkovní vůně a slunce... Ještě chvíli si asi ještě budu muset počkat, ale dnešní jídlo tak krásně provonělo byt, že mě to léto alespoň připomnělo.

Ingredience:
1 větší cibule
3 rajčata
2 střední lilky
3 stroužky česneku
hrst černých oliv
olivový olej
sůl, pepř
čerstvá petrželka
čerstvá bazalka
125g sýru feta
trochu dobrého vína


Nejdříve si rozpálíme troubu na 220 °C. Rozkrojíme lilky podélně, lžící z nich vydlabeme dužinu, potřeme je olejem, posypeme solí a vložíme do trouby na 20 min.


Cibuli si nakrájíme najemno, rozpálíme na pánvi lžíci olivového oleje a cibulku na něm opečeme do sklovata. Nakrájíme vydlabanou dužinu z lilků na menší kousky a dáme opékat na cibuli. Promícháme, zastříkneme vínem, osolíme, opepříme a přiklopíme poklicí. Mezitím si nakrájíme česnek a rajčata na menší kousky a přihodíme je na chvíli na pánev. Nasekáme si olivy a bazalku, rozdrobíme fetu a přidáme do pánve. Odstavíme pánev z plamene a rozdrobíme do směsi 2/3 fety.

 

Z trouby vyndáme předpečené lilky a naplníme je připravenou směsí. Navrch zasypeme zbytkem fety a zakápneme olejem. Vrátíme do trouby, teplotu snížíme na 200 °C a pečeme asi 20 min.


Při servírování posypeme lilky nasekanou petrželkou, podávat můžeme s kousky pečiva.

Dobrou chuť!

Žádné komentáře:

Okomentovat