čtvrtek 28. května 2015

Pad Thai

Díky své ségře, která mě zásobuje z Austrálie různými exotickými recepty, jsem se rozhodla vyzkoušet si Pad Thai, klasické thajské jídlo. Není na škodu občas přizvat do kuchyně asijské pokrmy. Ty vůně, které se potom linou kuchyní... no, sama jsem nevěřila tomu, že bych byla schopná něco takového v kuchyni stvořit. A přitom to nebylo nic složitého. 


Celkem nepostradatelná je pánev wok. Dále je třeba mít několik ingrediencí, které asi většina lidí v domácnosti normálně nemá. Na druhou stranu se dají poměrně snadno sehnat a na příště už budete vybaveni. A nepochybuji, že pokud máte rádi asijskou kuchyni, tak nějaké příště brzy bude:).

Ingredience (4 porce):
1 balení rýžových nudlí
sezamový olej
sojová omáčka
rybí omáčka
1 limetka
chilli paprička
třtinový cukr
2 cibule
jarní cibulka - svazek
3 mrkve
4 vejce
uvařená cizrna (nebo z plechovky)
čerstvý koriandr

Nudle si uvaříme podle návodu na obalu. Potom je slijeme.





















Do zahřáté pánve si vlijeme olej a na něm zkaramelizujeme asi 2-3 lžíce třtinového cukru, přidáme 2 lžíce sojové omáčky a lžícky rybí omáčky. Potom do omáčky přidáme chilli. Na téhle omáčce chvíli opečeme nudle, pořádně promícháme a potom je dáme z pánve pryč. 


Na pánvi si dále na oleji osmažíme vejce, trochu víc do sucha než když děláme míchaná. Když jsou hotová, posuneme si je na pánvi stranou a orestujeme si cibuli, cibulku, mrkev a cizrnu. Potom do pánve vrátíme nudle a vše promícháme. 


Nakonec ještě na pánvi dochucujeme - přidáme sojovou omáčku, rybí omáčku, vymačkanou šťávu z limetky, případně víc cukru a chilli.


Chuť jídla si musíte vyladit podle sebe. Pravdou je, že jsem zatím neměla možnost ochutnat pravé thajské Pad Thai, ale doufám, že k tomu někdy dojde. S tímhle chuťovým zážitkem ze své kuchyně jsem ale byla opravdu spokojená a proto doufám, že budete i vy. Samozřejmě je možné do jídla zakomponovat např. kuřecí maso, tofu či jiné druhy zeleniny. To už záleží na každém z vás.

Dobrou chuť!


Žádné komentáře:

Okomentovat