středa 10. dubna 2013

Zapečené brambory s cuketou a lilkem

Tentokrát tu mám tip pro lehkou a moc chutnou večeři. Tenhle recept jsem dávala dohromady z toho, co mě napadlo a co jsem měla k dispozici. Nesporná výhoda zapékaných jídel je ta, že se dá kouzlit i s málem, suroviny se dají všelijak obměňovat a výsledek vždycky stojí za to. Mě v zapékání trochu brzdí fakt, že mám v bytě jenom malou remosku. Když se ale vyskytnu u trouby, snažím se jí využít na maximum.

Tentokrát jsem potřebovala celkem rychlou a lehkou večeři. Rychlé to až tak nebylo, musím uznat, že dělám i rychlejší večeře, je třeba počítat tak alespoň 15 minut na přípravu (než se povaří brambory, nakrájí zelenina a rozehřeje trouba) a potom ideálně tak 45 minut pečení.

Co budeme potřebovat na 3-4 porce?
1 střední cuketu
1 lilek
6-8 brambor
několik stroužků česneku
větší cibuli
koření (sůl, pepř, chilli papričku, medvědí česnek, provensálské)
olivový olej

Nejdřív si dáme vařit brambory, kdo má rád oloupe, kdo ne, dá vařit ve slupce do osolené vody
Mezitím si nakrájíme omytý lilek a cuketu na kolečka, rozložíme na tác, posolíme a okořeníme podle chuti a necháme chvíli uležet. 

 Připravíme si plech, vlijeme do něj olivový olej a nakrájenou cibuli a vložíme do vyhřáté trouby. Nechceme, aby se nám cibule začala připalovat, pouze jde o to, aby se trochu uvolnila její chuť.


 Do misky si nalijeme trochu olivového oleje a do něj z koření namícháme směs, kterou budeme potírat zeleninu.

 Nakrájíme česnek na plátky.

 Potom vyndáme plech z trouby, uvařené brambory nakrájíme na plátky a naskládáme je na dno plechu. Na ně vrstvíme zeleninu a potíráme směsí koření s olejem a prosypáváme nakrájeným česnekem. Když je vše připraveno, dáme péct. Kdyby se nám to seshora začalo připalovat, je možno přikrýt alobalem. Kdyby se to přichytávalo zespoda, je možno podlít trochou vody. 

A tady je výsledek. Podávala jsem s čerstvými rajčaty a pečivem.


Žádné komentáře:

Okomentovat